Viltrox Af 13mm f1.4 XF – nowość

Viltrox Af 13mm f1.4 XF – to zupełnie nowy gracz w systemie FujiFilm.

Obiektyw szerokokątny o świetnych parametrach i imponującym wykonaniu. Poznajcie, nowy obiektyw, który świetnie sprawdzi sie w fotografii krajobrazowej, astrofotografii, czy fotografii wnętrz.

Viltrox AF 13mm f1.4 źródło: Viltrox

Viltrox AF 13mm f1.4 – informacje produktowe

Viltrox AF 13mm f1.4 to najnowszy ultra szerokokątny i super jasny obiektyw dedykowany do systemu Fujifilm X. Kierowany do użytkowników bezlusterkowców APS-C. Jest doskonałym wyborem do fotografii krajobrazowej, astrofotografii i vlogowania.

Obiektyw posiada konstrukcję optyczną złożoną z 14 elementów ułożonych w 11 grupach. Znajduje się w niej wiele specjalistycznych soczewek w tym 2 elementy asferyczne, 2 elementy o wysokim współczynniku załamania HR i 4 soczewki ze szkła o niskiej dyspersji ED. Tak potężny tor optyczny generuje obraz o wysokiej rozdzielczości, mocnej korekcji aberacji i wiernym odwzorowaniu kolorów. W walce z refleksami świetlnymi mają być pomocne powłoki HD Nano które również chronią przednią soczewkę przed kurzem i ułatwiają jej czyszczenie z brudu i wilgoci.

Viltrox AF 13mm f1.4 ustawia ostrość już od 22 cm, przymyka 9 listkową przysłonę do wartości f16 oraz umożliwia nakręcanie okrągłych filtrów o średnicy 67mm.

Całość zamknięta jest w gustownej metalowej obudowie, idealnie pasującej do stylistyki aparatów Fujifilm X. Na bagnecie znajduje się port USB-C który oferuje prostą i szybką aktualizację do najnowszego dostępnego oprogramowania.

Viltrox AF 13mm f1.4 XF – zdjęcia produktu

Viltrox AF 13mm f1.4 XF – recenzje/opinie

Przygotowaliśmy dla Was materiały/recenzje/opinie w języku polskim. Zapraszamy!

  1. Opinia użytkowa Piotra Nykowskiego

2. Pierwsze wrażenia Jakuba Rożko

3. Recenzja użytkowa Damiana Jakowskiego – jakowski.art

4. Recenzja Karola Bartnika

5. Zdjęcia Piotra Nykowskiego

Viltrox AF 13mm f1.4 – astrofotografia

Obiektyw świetnie sprawdzi się również w astrofotografii. Zaawansowana konstrukcja optyczna, minimalne aberracje, niska dystorsja i świetnie skorygowana koma plasuje nowego Viltrox AF 13mm f1.4 XF w czołówce wśród obiektywów przeznaczonych do fotografii nocnego nieba.

źródło: Viltrox
Autor: Marcin Ślipko

Przykładowe zdjęcia – Tomasz Modrzejewski

Przykładowe zdjęcia

Language