O nas

Firma Foto-Technika została założona w 1989 r. jako firma handlowa. Od samego początku jej celem było wprowadzenie na polski rynek sprzętu fotograficznego wysokiej jakości.

Na początku był to sprzęt firm Canon i Minolta. Od 1993 roku rozpoczęliśmy współpracę z firmą Pentax. Przez kilka następnych lat współpracy udało się doprowadzić do znacznego upowszechnienia tej marki w Polsce i jest to niewątpliwie naszą zasługą. Pentax stał się firmą świetnie rozpoznawalną i cenioną za innowacyjność i jakość, również w Polsce.

W międzyczasie nawiązaliśmy współpracę z firmą Metz i Braun i zostaliśmy przedstawicielami tych firm Polsce. Dalsze poszukiwanie produktów o światowej renomie zaowocowało podpisaniem kontraktu z japońskim potentatem w produkcji statywów, firmą Velbon. Rok 2005 przyniósł kontrakt na przedstawicielstwo z firmą Tamron. Już w 2008 roku nasze portfolio poszerzyła marka Benro – chiński producent statywów, głowic i toreb. Natomiast spotkanie na Targach Foto w Kolonii przyniosło kolejną umowę, z firmą Zeiss. W roku 2013 naszą ofertę poszerzyły profesjonalne akcesoria fotograficzne, dzięki rozpoczęciu współpracy z firmą Phottix. W 2015 roku nawiązaliśmy współpracę z koreańskim producentem obiektywów Samyang.

W chwili obecnej F.H. Foto-Technika posiada stabilną pozycję na rynku fotograficznym, jednak nie zostajemy w miejscu i cały czas poszukujemy nowych rozwiązań i produktów dla naszych Klientów.

Właściciel firmy Foto-Technika Edward Małota jest kolekcjonerem starych aparatów. Zbiory liczą ponad 2500 egzemplarzy, a są wśród nich nie tylko perełki PRL-u, ale też i polskie aparaty tj. Ami, Druh czy Start czy Fenix. W zbiorach można znaleźć AFA 19, AFA 21, czyli aparaty używane do rozpoznania lotniczego, wykonywane w ZSRR. Ozdobą kolekcji jest specjalny zbiór aparatów miniaturowych, takich jak KGB Subminiature czy Tesina. W przyszłości chcielibyśmy stworzyć muzeum fotografii.

Jeżeli są Państwo w posiadaniu starych aparatów i chcieliby Państwo wzbogacić naszą kolekcję zapraszamy do kontaktu.

Language