Firma Foto-Technika została założona w 1989 r. jako firma handlowa. Od samego początku jej celem było wprowadzenie na polski rynek sprzętu fotograficznego wysokiej jakości. I tak też, przez ostatnie ponad 30 lat Foto-Technika, jest obecna i znana w środowisku fotografów i filmowców.


Początki działalności handlowej firmy związane były z firmami Canon i Minolta. Od 1993 roku rozpoczęto współpracę z firmą Pentax. Przez kilka następnych lat współpracy udało się doprowadzić do znacznego upowszechnienia tej marki w Polsce i była to niewątpliwie zasługa firmy Foto-Technika. Pentax stał się firmą świetnie rozpoznawalną i cenioną za innowacyjność i jakość, również w Polsce.

W międzyczasie nawiązaliśmy współpracę z firmą Metz i Braun i zostaliśmy przedstawicielami tych firm Polsce. Dalsze poszukiwanie produktów o światowej renomie zaowocowało podpisaniem kontraktu z japońskim potentatem w produkcji statywów, firmą Velbon.

Rok 2005 przyniósł kontrakt na przedstawicielstwo z firmą Tamron. Natomiast w 2008 roku nasze portfolio poszerzyła marka Benro – chiński producent statywów, głowic i toreb – dziś jedna z wiodących marek na polskim rynku.

Po spotkaniach na targach fotograficznych w Kolonii przywieźliśmy do polski kolejną znaczącą umowę dystrybucyjną z firmą Zeiss.
I tak kolejne lata, to dalszy ciągły rozwój firmy, podnoszenie standardów i nowe znaczące marki w wachlarzu firmy.

W roku 2013 nasz portfel poszerzyły profesjonalne akcesoria fotograficzne, dzięki rozpoczęciu współpracy z firmą Phottix. Na chwilę obecną to jedne z najbardziej rozpoznawalnych akcesoriów studyjnych w Polsce.

Oferta handlowa firmy Foto-Technika na przestrzeni lat skupiała się na szeroko pojętych produktach z branży foto-video: aparaty, obiektywy, statywy, lampy błyskowe, filtry.
Aktualnie firma posiada w ofercie również szeroki wachlarz akcesoriów fotograficznych. Kluczowymi są m.in. wiodące i znane na całym świecie plecaki od Shimoda i ThinkTank, ale również nośniki pamięci austriackiej firmy Angelbird.

Najnowsze „dziecko” w portfolio Foto-Technika to amerykański potentat wśród akcesoriów studyjnych Tether Tools.

Foto-Technika na przestrzeni swojej działalności i przy ciągłym rozwoju oferty, intensyfikowała i nawiązywała dobre relacje ze sklepami w całej Polsce. Dzięki temu, w chwili obecnej sieć dystrybucyjna Foto-Technika to kilkadziesiąt sklepów. W roku 2020 firma rozpoczęła również dystrybucję w Czechach, Litwie, Łotwie i na Słowacji.

Obecnie Foto-Technika posiada w swojej dystrybucji ponad 20 marek z branży foto-video.
Pomimo stabilnej pozycji na rynku fotograficznym, Foto-Technika nie stoi w miejscu i cały czas poszukuje nowych rozwiązań i produktów dla swoich Klientów.

Właściciel firmy Foto-Technika Edward Małota jest kolekcjonerem starych aparatów. Zbiory liczą ponad 2500 egzemplarzy, wśród nich są nie tylko perełki PRL-u, ale też i polskie aparaty tj. Ami, Druh czy Start czy Fenix.

Ozdobą kolekcji jest specjalny zbiór aparatów miniaturowych, takich jak KGB Subminiature czy Tesina.

W przyszłości chcielibyśmy stworzyć muzeum fotografii.
Jeżeli są Państwo w posiadaniu starych aparatów i chcieliby Państwo wzbogacić naszą kolekcję zapraszamy do kontaktu.

Language