Meyer Optik

fot. Damian Jakowski – Jakowski.art

Dzisiaj mam przyjemność poinformować: Foto-Technika dystrybutorem Meyer Optik.

Kiedy tradycja spotyka się z innowacją.

Trioplan … trochę starszym amatorom fotografii na pewno mówi wiele. Trójsoczewkowy tryplet z „soap bubble bokeh”.  Klasyk od firmy Meyer Optik Görlitz. 

Meyer Optik
fot. Damian Jakowski – Jakowski.art

W ostatnich latach dość głośno było o reaktywacji i odnowieniu konstrukcji tych obiektywów.
Po wielu zawirowaniach, finalne przejęcie firmy przez niemieckiego producenta OPC Optics (Precision Components Europe GmbH), doprowadziło do reaktywowania i produkcji kultowych obiektywów w nowej odsłonie.
Trioplan 100mm II, Trioplan 50 II, Primoplan 58 II, Primoplan 75 II, Lydith 30 II, a do tego fabryczne mocowania do Sony E, Fuji X, Leica M, Leica L, Canon, m42, Nikon to zupełnie nowe rozdanie i nie lada gratka dla pasjonatów fotografii.

Ostatnio do oferty trafił również kultowy Primoplan 75 f1.9 II.

Więcej testów obiektywów Meyer Optik Görlitz pojawi się na naszym blogu wkrótce.

Primoplan 75 f1.9 II
Primoplan 75 f1.9 II – źródło www.meyer-optik-goerlitz.com

Założona w 1896 roku firma Meyer Optik Görlitz może pochwalić się bogatą historią. Firma z siedzibą w Görlitz w Saksonii zajmował się produkcją, innowacyjnych, wysokiej jakości obiektów od początku swojego istnienia.

„Nasza pasja do fotografii i stawianie na wysoka jakość produktów to podstawa, która umożliwia nam, aby te wspaniałe obiektywy były dostępne dla fotografów z całego świata.

Zobowiązujemy się do potrzymania 120 letniej historii i tradycji Meyera Optik, wytwarzając innowacyjne produkty najwyższej jakość Made in Germany ”.

Timo Heinze, CEO OPC Optics

Zapraszamy do śledzenia naszego bloga na którym znajdziecie wiele testów i recenzji konsumenckich najlepszego sprzętu fotograficznego.

Language