Angelbird dla profesjonalistów

Firma Foto-Technika od lipca 2020 roku jest oficjalnym dystrybutorem produktów od Angelbird Technologies.

Angelbird Technologies to austriacka firma zajmująca się produkcją i rozwojem nowoczesnych technologii. Firma swoją siedzibę zlokalizowaną ma w austriackich Alpach.

Pisaliśmy już o innowacyjnych rozwiązaniach zastosowanych w urządzeniach Angelbird oraz o wytrzymałości i możliwości pracy w najgorszych warunkach we wcześniejszym artykule.

Angelbird Technologies to idealny wybór dla profesjonalistów ponieważ produkty dedykowane są do pracy z najbardziej zaawansowanymi kamerami i aparatami na rynku.

Arnold&Richter Cine Technik – ARRI to globalna firma działająca w branży filmowej, zatrudniająca około 1500 pracowników na całym świecie. Firma powstała w 1917 roku w Monachium, gdzie siedziba znajduje się do dziś.

Angelbird

ARRI jest wiodący producentem kamer i systemów oświetleniowych dla przemysłu filmowego i telewizyjnego. Firma posiada ogólnoświatową sieć dystrybucji i serwisu.

W mediach ARRI możemy znaleźć informację rekomendującą stosowanie karty ARRI Edition AV PRO AR 256 CFast 2.0 w kamerach Arnold&Richter Cine Technik. Karty charakteryzuje wyjątkowo stablina praca oraz świetne odpowadzenie ciepła, zapewniając bezpieczeństwo wszystkim elementom elektronicznym.

Angelbird

Karta ARRI Edition AV PRO AR 256 CFast 2.0 od firmy Angelbird została zaprojektowana i certyfikowana do użytku w systemach kamer ARRI ALEXA Mini i AMIRA i może być używana do rejestracji plików ProRes i MXF/ARRIRAW.

ARRI ściśle współpracowało z Angelbird Technologies przy tworzeniu tego produktu. Jak mówi Oliver Temmler, Product Manager odpowiedzialny za nośniki danych w ARRI: „Wiele testowanych przez Nas kart CFast dawało dobre wyniki, ale zwykle wymagało często wielu prób, by osiągnąć stabilną pracę przy dużych szybkościach transmisji danych. Angelbird naprawdę się wyróżniał, słuchali nas i szybko ustalili, które parametry są najważniejsze.”

W projektowaniu kart ARRI Edition CFast card, Angelbird nie zadowolił się opinią „wystarczająco dobry”, ale stworzył „najlepsze” produkty!

RED (Red Digital Cinema Camera Company) to kolejny z TOPowych producentów kamer i akcesoriów do produkcji filmowej. Firma została założona w 2005 roku w USA. Posiada siedziby w Kalifornii oraz Londynie, Shanghaiu, Singapurze, a także sklepy na całym świecie.

5 lat po założeniu firmy tj. w 2010 roku 5% ze 100 najlepiej zarabiających filmów, było nakręcone kamerą RED. A już w 2016 roku ten udział wzrósł do 25%. Sprawdź, czy któryś z Twoich ulubionych filmów został nakręcony REDem ->  https://www.red.com/shot-on-red

Angelbird

RED to kolejny z producentów profesjonalnego sprzętu, który rekomenduje użytkowanie kart Angelbird ze swoimi produktami.

RED® PRO CFast 512GB to oficjalna certyfikowana karta pamięci do KOMODO™ 6K. Nośnik jest zgodny ze standardem CFast 2.0, oferuje trwałą konstrukcję, odporną na promieniowanie rentgenowskie i pola magnetyczne. RED proponuje tę kartę również na swojej stronie internetowej.

Angelbird

Angelbird projektując dla RED kartę pamięci, zaprojektował również czytnik  RED® CFast 2.0 Card Reader. Czytnik jest również certyfikowany przez firmę RED, wyposażony jest w złącze USB 3.2 Gen 2. Może pracować w ekstremalnych temperaturach, jest odporny na wstrząsy, zapewnia ochornę przed wyładowaniami elektrostatycznymi i przeciążeniami.

ATOMOS

Atomos kolejna wiodąca marka znana wśród profesjonalistów zajmujących się filmem.

Angelbird

ATOMOS jest producentem akcesoriów oraz rekorderów dyskowych do kamer cyfrowych, bezlusterkowców oraz DSLR. Rekordery pozwalają na większą kontrolę nad tworzonym materiałem, umożliwiają zapis w bardzo wysokich rozdzielczościach, a także omijają limit nagrywania dla użytkowanego sprzętu.

ATOMOS rekomenduje użytkowanie produktów od Angelbird w swoich produktach. Jednym z nich jest dysk SSDmini, więcej informacji znajdziecie na stronie ATOMOS.

Angelbird

Dysk AtomX SSDmini 1 TB umożliwia nagrywanie 2,5h materiału w rozdzielczości 4K. Jest specjalnie zaprojektowany, aby pasował do różnych produktów Atomos, zachowując jednocześnie wysoką przepustowość danych niezbędną do pracy w rozdzielczości 4K. Idealnie pasuje do Atomos Ninja V, Ninja Flame, Ninja Inferno i Shogun Inferno. Dzięki złączu SATA III umożliwia podłączenie do standardowego portu SATA III. Jest odporny na wstrząsy, niekorzystną tempreaturę, promieniowanie rentgenowskie i magnetyczne.

Angelbird

Kolejnym produktem wykorzystywanym w pracy z produktami ATOMOS jest dysk AtomX 4K RAW

Angelbird Atomos Master Caddy 4K RAW to dyks SSD przeznaczony do współpracy bezpośrednio z produktami Atomos Master Caddy. Produkt pozwala nagrywać materiał w wysokiej rozdzielczości 4K RAW oraz rejestrowanie w ProRes RAW, CDNG RAW.

                Zaawansowana konstrukcja zawiera system zarządzania pamięcią TRIM oraz ECC, zapewniając stabilność oraz dużą prędkość zapisu/odczytu. Dyski same w sobie zamknięte są w wyprodukowanych na maszynach CNC obudowach, które świetnie odprowadzają ciepło, jednocześnie chroniąc przed upadkami. Wewnętrzna ochrona host-power loss protection zapewnia, że podczas nagłej utraty mocy, nagrane pliki zostaną zachowane, redukując tym samym szanse na uszkodzenie pliku.

By zgrać materiał wideo wystarczy włożyć Angelbird Master Caddy 4K RAW do opcjonalnego czytnika dysków SATA kompatybilnego z dyskami Master Caddy.

Kolejnymi markami dla których Angelbird stworzył nośniki danych są Blackmagic Design oraz Z CAM.

Austriacki producent w swojej ofercie posiada  zestawy kart CFexpress i dysków SSD na USB-C przeznaczonych do współpracy z kamerami Blackmagic Design oraz Z-Cam.

Z CAM E2 Match Pack ™ został zaprojektowany i przetestowany pod kątem 100% kompatybilności i płynnego nagrywania.

Angelbird to wiodąca marka na rynku foto-video, zapewniająca bezpieczeństwo i najwyższe standardy.

Zapraszamy do obejrzenia poniższych materiałów:

https://youtu.be/XXhJ1W-ymuI
Language