7Artisans 35mm f0.95 – test Damiana Jakowskiego – Jakowski.Art

7Artisans zaskoczyło mnie konstrukcjami, które testowałem wcześniej, dlatego też, po tym jak pojawiły się nowe modele, musiałem spróbować również ich. W moje ręce trafił 7Artisans 35mm f0.95, przeznaczony do aparatów z matrycami APS-C i Micro 4/3.
Ja podpiąłem go pod Sony A7RIII, by sprawdzić jaki obszar tej matrycy uda mi się wykorzystać.
Obiektyw jest pięknie i solidnie wykonany. Konstrukcja optyczna składa się z 11 soczewek rozmieszczonych w 8 grupach a MFD to około 37cm. Przysłona składa się aż z 12 listków a jej zakres regulacji wynosi od f/0.95 do f/16.
Obiektyw zaskoczył mnie bardzo pozytywnie od pierwszych mocno testowych/domowych zdjęć. Bokeh jest bardzo ładny, a odcięcie od tła imponujące.


Winieta jest widoczna, ale bardziej skłoniłbym się ku stwierdzeniu, że „prawie kryje pełną klatkę” niż że „przeznaczony jest do matryc APS-C. Poniższe zdjęcia celowo z jasnym tłem, by dokładnie to było widać. Zdjęcie wykonane na FF bez cropowania.


Winieta jest bardzo zbliżona to tej generowanej przez Biotara 50mm f1.4 na FF.
Obiektyw jest ostry od pełnego otworu, daje bardzo ładne kolory i plastyczny obrazek.

Zabrałem go również na spotkanie z Olą i przetestowałem jak sprawdzi się w portrecie. Poniżej kilka kadrów
Zdjęcie po lewej to zdjęcie robione w trybie „pełna klatka” bez żadnego cropowania (faktyczne pokrycie matrycy FF przez 7Artisans 35mm f0.95). Po prawej natomiast znajduje się zdjęcie po delikatnym przycięciu w Capture One.

7Artisans 35mm f0.95 dostępny jest z mocowaniami: Canon EF-M, Fujifilm X, Mikro Cztery Trzecie, Nikon Z, Sony E

Modelka: Ola Kębłowicz www.instagram.com/ola.keblowicz

Autor: Damian Jakowski www.instagram.com/jakowski.art

Language