Viltrox AF 85mm F1.8 Canon R – recenzuje Anna Antoniewska

Cześć! Minęło już dobrych kilka tygodni, odkąd mam okazję testować moim zdaniem jeden z najlepszych obiektywów, z którymi do tej pory pracowałam. Mowa tutaj o obiektywie Viltrox AF 85mm F1.8 z mocowaniem do bezlusterkowców firmy Canon.

Przede wszystkim uważam, że trudno nie polubić tego obiektywu!

To wyjątkowa optyka pozwalająca stworzyć naprawdę ciekawe portrety i nie tylko.  Osobiście miałam okazję wykorzystać obiektyw do fotografii sportowej, koncertowej i przede wszystkim do fotografii portretowej. W każdej z wymienionych sytuacji nie zostałam zawiedziona. Efekt był zdecydowanie zadowalający, a robienie zdjęć tym obiektywem sprawiało dużą frajdę!

Opisując ten obiektyw, od razu przychodzą mi na myśl słowa takie jak: ostrość, szybkość, lekkość, solidność, trafność i kolorystyka.

Biorąc ten sprzęt do ręki można poczuć, że jest on dobrze wykonany. W pełni metalowa konstrukcja daje poczucie bezpieczeństwa i niezawodności. Duży otwór przysłony wraz z 9 listkami pozwala osiągnąć wręcz bajeczne rozmycie tła, które przecież jest tak bardzo pożądane przez każdego portrecistę. Cichy i wydajny silnik jest wyjątkowym plusem w przypadku filmowania, bądź fotografowania w spokojnym miejscu. Ergonomiczna i lekka budowa zapewnia komfortową pracę. Co więcej obiektyw ten bardzo sprawnie radzi sobie również z trybami śledzenia ostrości. Minimalna odległość ostrzenia to 80 cm. Ogniskowa 85 mm świetnie sprawdza się zarówno w mniejszych miejscach jak również w otwartych i nieograniczonych terenach. Ta uniwersalność sprawia, że każdy pasjonat fotografii powinien chociaż na chwilę wykorzystać moment do zapoznania się z tym produktem.

Biorąc pod uwagę jakość obiektywu Viltrox AF 85/1.8 RF, cena w tym przypadku jest ogromnie atrakcyjna. To wygodna, solidność i wyjątkowy obrazek, który można uzyskać za naprawdę nieduże pieniądze. Uważam, że firma Viltrox staje się obecnie poważną konkurencją dla innych dobrze już znanych producentów obiektywów.

Zalety obiektywu:

  • jasność
  • jakość i solidność wykonania
  • ostrość
  • komfort pracy
  • niezawodność
  • cicha praca

Wady:

  • utrudnione zakładanie i ściąganie osłony przeciwsłonecznej (o ile ktoś korzysta z osłony)

Poniżej zaprezentowane zdjęcia wykonane zostały obiektywem Viltrox AF 85/1.8 RF w połączeniu z aparatem Canon EOS R.

Language