Weeylite – lampy światła ciągłego

Weeylite – nowa marka na rynku oświetlenia dla fotografów i filmowców.

Weeylite to marka córka świetnie znanego już polskim fotografom Viltroxa – producenta obiektywów.

Lampy światła ciągłego Weeylite

W ofercie Weeylite posiada profesjonalne lampy światła ciągłego z serii Ninja, kieszonkowe panele świetlne oraz modyfikatory światła.

Weeylite Ninja – seria lamp światła ciagłego – do studia i na plener

Seria lamp Ninja zapewnia światło ciągłe, które jest łatwe w użyciu. W przeciwieństwie do lamp błyskowych, budowanie sceny przy wykorzystaniu światła ciągłego jest prostsze. Jakość i konfigurację światła można ocenić na bieżąco a pomiar możliwy jest za pośrednictwem aparatu.

Światło LED zapewnia znakomitą wydajność i jakość światła, a jednocześnie nie nagrzewa się tak bardzo, jak światło halogenowe, gdzie tylko część energii oddawany jest jako światło widzialne, a pozostała cześć to straty energii w postaci ciepła.

Światło LED jest zatem bezpieczniejsze, efektywniejsze i bardziej komfortowe w użyciu dla wszystkich obecnych na planie.

Weeylite Ninja 400 II

Weeylite Ninja 400 II to nowoczesna lampa LED typu Bi-Color generująca wysokiej jakości światło stałe o temperaturze barwowej od 2800 K do 6800 K i mocy 150W.

Doskonała kolorystyka
Dwu kolorowe ledy typu COB oferują wysoką wydajność tworząc miekkie i naturalne światło, zapewniają dokładne odwzorowanie temperatury barwowej i długą żywotność. Ninja 400 II to mocna lampa o maksymalnej mocy świecenia 16700 LUX/1m a jasność światła można płynnie regulować w zakresie od 0% do 100%.

Pełna kontrola
Parametry urządzenia można kontrolować z poziomu zewnętrznej konsoli DMX dysponującej panelem LCD oraz pokrętłami które zarządzają jasnością, temperaturą barwową i efektami specjalnymi. Z tyłu konsoli znajduje się gniazdo do instalacji baterii litowej typu V.
Lampą można również sterować bezprzewodowo na częstotliwości 2,4GHz za pomocą dołączanego do zestawu pilota RC11 lub aplikacją mobilną Weeylite która może również kontrolować kilka lamp połączonych w maksymalnie 6 grup.

Podwójne zasilanie
Ninja 400 II może pracować zarówno w studio ja i w plenerze. W pomieszczeniach lampa jest zasilana za pomocą dołączanego zasilacza sieciowego. Do pracy w terenie niezbędna jest bateria litowa 14,8V typu V którą mocuje się do modułu zasilającego znajdującego się z tyłu konsoli sterującej.

Programy kreatywne
Lampa posiada w sowim menu 13 efektów świetlnych pomocnych w kreatywnej pracy. Są to min efekty typu lampa błyskowa, fajerwerki, eksplozja i inne.

Moduł chłodzący
Wbudowane otwory wentylacyjne chronią urządzenie przed nadmiernym przegrzaniem i dzięki temu wydłużają żywotność lampy. Ninja 400 II dysponuję także trybem cichej pracy który ogranicza pracę wentylatora ale przy korzystaniu z tej opcji zakres mocy lampy jest ograniczony do 50%.

Weeylite Ninja 300

Weeylite Ninja 300 to kompaktowa lampa światła stałego LED o mocy 80W i stałej temperaturze barwowej 5600K.

Oferuje wysokiej jakości światło o charakterystyce CRI >95 i przeznaczona jest do pracy na planie filmowym lub w studio fotograficznym. Obudowa lampy wykonana jest z aluminium lotniczego i wysokiej jakości tworzyw sztucznych.

Zastosowana dioda COB LED gwarantuje długą żywotność i moc światła o natężeniu do 116 510 luksów mierzonym w odległości do 0,5m.

Ninja 300 posiada możliwość pracy z innymi lampami Weeylite za pomocą 19 kanałów oraz 6 grup którymi można dowolnie kierować za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej.

Aplikacja jest prosta w użyciu, odpowiada za kontrolę podstawowych parametrów i dostępna jest do systemów Android i iOS.

Lampa dysponuje także 12 efektami specjalnymi takimi jak lampa błyskowa, fajerwerki, migotanie, filmowanie i inne.

Ninja 300 może pracować w studio dzięki zasilaniu sieciowemu lub w plenerze z wykorzystaniem dwóch baterii typu NP-F960/970 instalowanych do lampy za pomocą opcjonalnego adaptera. W zestawie znajduje się zasilacz sieciowy, torba transportowa i odbłyśnik, adapter Bowens. Występują również zestawy WB2, wyposażone w adapter do podpięcia baterii w plenerze.

Mocowanie Bowens pozwala na montaż różnorodnych modyfikatorów oświetlenia – softboxy, parasolki, dyfuzory, strumienice.

Weeylite Ninja 200

Weeylite Ninja 200 Bi-color to niewielka lampa światła ciągłego LED cechująca się mocą 60W i wysoką charakterystyką CRI. Lampa posiada imponujący zakres regulacji temperatury barwowej od 2800K do 8500K dzięki któremu użytkownik może swobodnie dostosować się do temperatury światła zastanego.

Jasność światła jest regulowana od 0 do 100% przy czym jest ono kontrolowane za pomocą 4 krzywych (Exponential, Logarithmic, Linear, Parabolic) dzięki którym odwzorowanie kolorów będzie prawidłowe.

Ninja 200 posiada możliwość pracy z innymi lampami Weeylite za pomocą 19 kanałów oraz 6 grup którymi można dowolnie kierować za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej. Aplikacja jest prosta w użyciu, odpowiada za kontrolę podstawowych parametrów i dostępna jest do systemów Android i iOS.

Lampa dysponuje 12 efektami specjalnymi  którymi można zarządzać z aplikacji mobilnej lub z poziomu tylnego panela sterowania.

Ninja 200 może pracować w studio dzięki zasilaniu sieciowemu lub w plenerze z wykorzystaniem dwóch baterii typu NP-F960/970 instalowanych do lampy za pomocą opcjonalnego adaptera. W zestawie znajduje się zasilacz sieciowy, torba transportowa i odbłyśnik.

Weeylite – pozostałe akcesoria

Weeylite posiada w swojej ofercie również akcesoria. Do lamp z serii Ninja idealnie sprawdzą się modyfikatory światła:

  • Weeylite VP-45
  • Weeylite VP-65

Połączenie to zapewni świetne oświetlenie sceny np. przy tworzeniu contentu na YT czy inne media.

Weeylite VP-65
Weeylite VP-45

Ciekawą mobilną alternatywą, która pozwoli stworzyć wiele kreatywnych projektów jest mała kieszonkowa lampa Weeylite RB9.

Weeylite RB9 to nowa lampa LED wielkości smartfona dedykowana do oświetlenia niewielkich scen podczas fotografowania lub filmowania urządzeniami mobilnymi, aparatami lub kamerami.

Lampa wyposażona jest w 108 diod LED o wysokiej jakości światła CRI 95+ oferuje zaawansowane tryby oświetleniowe niezbędne do tworzenia kreatywnych rozwiązań.

Obudowa lampy wykonana jest z lekkiego aluminium CNC i posiada jeden górny przycisk włączania/wyłączania oraz cztery boczne przyciski sterujące ustawieniami. Wbudowany ekran OLED wyświetla najbardziej potrzebne informacje typu numer trybu oświetlenia, stan naładowania baterii, skalę temperatury barwowej oraz odcień i nasycenie RGB.

Lampa posiada 7 trybów oświetlenia w ramach których możemy precyzyjnie ustawić temperaturę barwową w krokach co 100k, regulować ustawienia RGB.

 

Language