Weeylite RB9 – co to w ogóle jest? Odpowiada Dawid Zieliński

Jeśli chodzi o tego typu sprzęt to nie jestem jakimś specem. Dostaniecie tutaj kilka info od fotografa i raczkującego YouTubera. Po co mi te lampy. Co w nich jest fajne. Czemu je kupiłem.
Lecimy z tematem.

Mała lampa – duże możliwości!

Lampa weeylite RB9 jest nieduża i poręczna, a w zestawie dostajemy mały stojak. To wystarcza by móc ja wygodnie postawić i zacząć po prostu świecić. Gdybym nie zaczął nagrywać filmów na YT to pewnie bym się nią nawet nie zainteresował, ale jak już ją mam to otwiera sie kilka nowych możliwości o których napiszę niżej.

Nagrywanie video i możliwości tej lampy to coś co mi początkującemu użytkownikowi w zupełności wystarcza. Dużo możliwości kolorystycznych, sterowanie mocą itp. itd. Lampa świetnie się nadaje do ujęć portretowych i w świetny sposób urozmaica moje porodukcje video.
Już niedługo każda moja seria filmów na YT będzie inaczej świecona (inne kolory), a sterowanie i zmiana tych kolorów jest przyjemna i szybka (ale o tym potem).

Co do zastosowań w fotografii to jeszcze nie miałem okazji próbować, ale… na pewno spróbuję. Zacznę w domowych warunkach, a już niedługo na jakimś szybkim plenerze w dniu ślubu. Bywa, że takie plenery robię gdzieś na sali, gdzie wypadałoby doświetlić scenę i wtedy taka lampa może być zbawieniem. Sprawdzę, ale już czuję w tym spory potencjał.

Sterowanie lampą Weeylite RB9

Korzystanie z prostej, chińskiej aplikacji do tej lampy jest mega przyjemne i proste. Kilka programów, możliwość zapisywania konkretnych parametrów. Jest wszystko co potrzebne. Dzięki tej aplikacji w kilka sekund mam na lampie takie parametry jak sobie zapisałem. To niesamowicie wygodne! Bez tej aplikacji sterowanie byłoby też jak najbardziej możliwe, ale szczerze to ja bez niej trochę bym się męczył. Aplikacja „robi robotę”!

Weeylite RB9 – podsumowanie

Tak jak zapowiadałem – nie było długo. Nie pisałem tu o parametrach technicznych. Uważam, że jest to sprzęt warty swojej ceny. Dający sporo możliwości, ale przede wszystkim świetnie funkcjonujący. Czy ta lampa na stałe znajdzie sie w mojej torbie foto? Pewnie nie. Czy będę ją zabierał na plenery ślubne, gdzie może być średnio ze światłem? Na 100% tak. Czy ta lampa daje mi ogromne możliwości przy nagrywaniu filmików na YT – ojj taaak.

Recenzował: Dawid Zieliński Fotograf Ślubny

Language