Nowość! Viltrox AF 85mm f1.8 mk II Nikon Z

Mamy przyjemność poinformować o nowym obiektywie Viltrox AF 85mm f1.8 mk II Nikon Z

Obiektyw pojawi się w sprzedaży w Polsce w drugiej połowie stycznia. Już na początek stycznia przewidziana jest atrakcyjna forma przedsprzedaży obiektywu w której osoby które zdecydują się na obiektyw będą mogły odebrać dwupaki kart pamięci dedykowanych do aparatów Nikon Z.

Obiektywy z oficjalnej dystrybucji objęte bezpłatnym 5-cio letnim programem gwarancyjnym. Wystarczy taki obiektyw po zakupie zarejestrować na stronie -> https://foto-technika.pl/strona-glowna/viltrox5lat/

Nowa odsłona cenionego przez użytkowników Sony i Fuji obiektywu Viltrox AF 85mm f1.8 mk II teraz będzie dostępna dla użytkowników Nikon Z. Obiektyw cechuje wysoka jakość wykonania, a w pełni metalowa konstrukcja zapewnia bezpieczeństwo i trwałość. Duży otwór przysłony oraz 9-listkowa przysłona pozwalają osiągnąć piękne rozmycie tła (tzw. bokeh) co w fotografii portretowej jest bardzo cenione i poszukiwane. Zaawansowana konstrukcja optyczna Konstrukcja optyczna składa się z 10 elementów umieszczonych w 7 grupach. W konstrukcji wykorzystano jeden element ED charakteryzujący  się bardzo niskim poziomem dyspersji oraz 4 soczewki SR (Short-Wavelength Refractive) odpowiadające za refrakcję wiązek o krótkiej długości fal. Mają one służyć jeszcze lepszej redukcji aberracji chromatycznej. Minimalna odległość ostrzenia to 80cm.

W obiektywie Viltrox AF 85 mm f1.8 zastosowano cichy i szybki silnik STM SilentMotor. Szybkość AF sprawdzi się w fotografii, a  cichy napęd w wideo szczególnie podczas filmowania lub fotografowania w dyskretnych/wymagających tego miejscach/sytuacjach.

Obiektyw wspiera śledzenie i wykrywania oka (EYE AF).

Nowy design, nowa waga

Nowy design to duża zmiana w stosunku do poprzedniej konstrukcji. Ważący jedynie 484g to jeden z najlżejszych obiektywów do bezlusterkowców Sony. Zmianę docenią fotografowie jak i filmowcy. Obiektyw został wyposażony w wielowarstwową wodoodporną powłokę Nano HD.

Karta produktu:

ModelAF 85/1.8 II
MocowanieZ
Auto FocusTak
Ogniskowa85mm; dla APS-C 127.5mm
Układ optyczny7/10, 9 listków przysłony
Max. PrzysłonaF1.8
Min. Przysłona16
Waga484 g
Rozmiar filtra72 mm
WymiaryФ 80mm x 92mm

Zapraszamy do śledzenia naszego bloga na którym znajdziecie wiele innych testów i recenzji konsumenckich produktów marki Viltrox.

Language