ThinkTank BackLight 26L Charcoal – recenzuje Marcin Ślipko

ThinkTank BackLight 26L Charcoal – Plecak dla górzysty.

Dziś chciałbym się z Wami podzielić opinią na temat plecaka ThinkTank BackLight 26L, który całkiem niedawno kupiłem w sklepie na f43.pl. Dlaczego akurat ten model, dlaczego akurat 26 litrów? Od jakiegoś czasu rozglądałem się za dobrym plecakiem, którym będę mógł transportować sporo gratów niezbędnych do realizacji sesji astrofotograficznych w plenerze (głównie Karkonosze, Góry Izerskie i inne pasma Sudetów). Mój poprzedni plecak zabierał mało sprzętu foto z racji na podzielność komory na część sprzętową i „cywilną”, dlatego to był czas na zmiany.

Padło na ThinkTank BackLight 26L, który jest dla mnie idealny ponieważ ma dużą komorę na sprzęt fotograficzny, mieszczę w nim 4 obiektywy, dwa body Fujifilm, głowicę paralaktyczną, klin paralaktyczny, całą masę filarów, laser, i inne akcesoria. Przestrzeń jest idealnie skrojona pod moje wymagania, cały majdan jest spakowany bardzo bezpiecznie, przegródki są naprawdę bardzo solidne i nie wyginają się. 

Komora do sprzętu foto jest otwierana od pleców, co dla mnie jest idealne, ponieważ kładę plecak na ziemi „tyłem” wyciągam sprzęt, i ponownie zakładam plecak nie musząc się martwić, że będę miał mokre plecy. ThinkTank BackLight 26L posiada sporo przegródek, ale co ważne ma też naprawdę sporą część „cywilną”, do której można upchać ubranie na zmianę, prowiant, wodę oraz laptopa czy też tablet. Do tego ma możliwość podczepienia statywu, a mój statyw to kolos, taki musi być przy astro, musi być stabilny i niezawodny, coś za coś. Używam Benro Mach 3 TMA 47 AL, o którym już pisałem wcześniej. Z głowicą kulową i panoramiczną waży prawie 4 kg i mierzy około 75 cm po złożeniu, nieźle co ? 😉 Nic nie szkodzi Plecak ThinkTank BackLight 26L bardzo dobrze go 
trzyma i pozwala na komfortowe podróżowanie.

W ostatnim czasie, zdeptałem z nim sporą część Gór Bystrzyckich i Stołowych i muszę przyznać, że komfort wędrowania jest bardzo dobry. Jednak jakość wykonania, troki, masywne zamki, i solidna konstrukcja to jest to czego oczekiwałem po plecaku górskim z zacięciem do astrofotografii.
Śmiało mogę go polecić, czuję, że na długo będzie mi towarzyszył w astrofotograficznych wyprawach po Sudetach i nie tylko.

Instagram: www.instagram.com/marcinslipko_photo

Language