Statyw Benro SLIM Travel – recenzja z Nowej Zelandii

To była szybka decyzja. Tuż przed podróżą na Nową Zelandię postanowiłem odchudzić mój plecak foto, bo nie uśmiechało mi się ponowne noszenie wielu kilogramów sprzętu, w dodatku po górach. Na pierwszy ogień poszedł tak przecież potrzebny statyw.

Statyw Benro

Po długim oglądaniu, marudzeniu i sprawdzaniu dostępnych opcji nagle wpadłem na nowinkę od Benro. Statyw zrobiony specjalnie z myślą o podróżujących fotografach.

Statyw Benro SLIM Travel – detale techniczne

Statyw Benro SLIM Travel - recenzja

Po złożeniu wychodzi maleństwo o długości 35 cm. Maksymalny udźwig 4 kg więc aparat ze sporym tele da radę.

Statyw Benro SLIM Travel - recenzja

Nóżki z blokadą skręcaną, złożone z pięciu sekcji. Po rozłożeniu maksymalna wysokość to 147 cm, więc przyzwoicie. Kolumna dwuczęściowa, z prostą głowicą Benro z mocowaniem kulowym.

Statyw Benro SLIM Travel - recenzja

Co bardzo istotne statyw ma opcję odkręcenia jednej z nóg i złożenia monopodu o wysokości 151 cm. Klasyczna kostka montażowa Arca. Jest wykonany z karbonu co wpływa na wagę. Rewelacyjną wagę bo zaledwie 1.07 kg. Statyw nie posiada żadnych poziomic co można uznać za wadę ale większość aparatów ma przecież siatki lub linie horyzontu pozwalające na wypoziomowanie sprzętu.

Użytkowanie statywu Benro SLIM Travel

Statyw Benro SLIM Travel - recenzja

To bardzo poręczny statyw, który dosłownie można nosić wszędzie nawet przy pasku plecaka, bo jest na tyle lekki, że nie przeszkadza w marszu.

Statyw Benro SLIM Travel - recenzja

Rozkładana nóżka monopoda to dobre rozwiązanie do montażu aparatu do nagrywania vlogów. Statyw trzyma się mocno, dobrze stabilizuje aparat w trudnych warunkach oświetleniowych, gdy musimy popracować na dłuższych czasach.

Ocena ogólna Benro SLIM Travel

Statyw zabieraliśmy dosłownie wszędzie. Był z nami w górach, na długim trekkingu na Tongariro, wypadach na klify, piaszczyste i wulkaniczne plaże, gejzery, kwaśne jeziora i inne niespodzianki jakie szykuje podróżnikom Nowa Zelandia. Ani razu nie sprawił problemu i nie zawiódł. Dobrze działały zaciski. Jedyny problem to waga monopoda, która jest nieco większa od klasycznego Joby używanego do nagrywania materiałów przez większość vlogerów. Ale tu trzeba rozważyć chyba pójście na siłkę ?

Statyw Benro SLIM Travel - recenzja

Ale poza tym drobnym mankamentem to naszym zdaniem najlepsze rozwiązanie dla podróżującego fotografa. Zdecydowanie ogranicza wagę i wielkość sprzętu a do tego działa równie sprawnie jest większe i bardziej solidne statywy. Sprzęt godny polecenia.

Statyw Benro SLIM Travel - recenzja

Artykuł powstał we współpracy z www.sklepbeznazwy.pl gdzie możecie znaleźć statyw Benro SLIM Travel.

Zapraszamy do śledzenia naszego bloga na którym znajdziecie wiele innych testów produktów marki Benro.

Language