Fotograficzne lampy LED Phottix (M100R | M500R | M1000R)

Phottix to czołowa marka produkująca akcesoria dla branży fotograficznej. Wysokiej jakości produkty, innowacyjne rozwiązania i dostosowywanie produktów do potrzeb użytkowników.

W ofercie Phottix na przestrzeni ostatnich lat można było znaleźć szereg ciekawych rozwiązań.

W chwili obecnej marka oferuje głównie wyposażenie studia – statywy, modyfikatory światła, lampy led, led ring i panele ledowe.

Świetny stosunek jakości do ceny, powoduje, że wielu fotografów wybiera właśnie produkty Phottix.

Foto-Technika, dystrybutor marki Phottix w Polsce, poinformował o nowych panelach ledowych, które świetnie sprawdzą się na planie filmowym, w studio, jak również w plenerze.

Fotograficzne lampy LED dla fotografa i filmowca

fotograficzne lampy led

Lampy LED to mała rewolucja w oświetleniu. Tam gdzie kiedyś potrzebne były ciężkie i duże flesze, tam teraz można je zastąpić wydajnymi lampami LED. Technologia LED oferują dziś świetne odwzorowanie kolorów, możliwość regulacji temperatury barwowej, niskie zużycie energii oraz wszechstronność. Lampy LED można z powodzeniem używać na planach zdjęciowych i w produkcjach filmowych. Tak naprawdę przy oświetlaniu planów zdjęciowych ogranicza nas wyłącznie nasza kreatywność.

Cała rodzina Phottix Mobile RGB LED cechuje się wysoką jakością światła  ze współczynnikami CRI 96+ i TLCI 98+ co upoważnia ją do zastosowań profesjonalnych. W kreatywnej pracy pomaga pakiet 21 efektów świetlnych oraz pełna regulacja parametrów koloru,  jego odcieni i nasycenia w zakresie 0-360º. Każdy z modeli sprawdzi się również jako pojemny i trwały powerbank. Lampy wykonane są z wysokiej jakości aluminium.

fotograficzne lampy led

Lampy różnią się głównie rozmiarami i mocą. Phottix M100R to najmniejsza z nowych lamp o wymiarach 110 x 61 cm x 11,5 mm, mocy 6,5W i baterii o pojemności 1500 W. Phottix 500R ma wymiary 200 x 121 x 13,7 mm, moc 18,5W i pojemność baterii 10000 mAh. Natomiast największa z lamp ma wymiary 280 x 180 x 13,7 mm, moc 24 W  i pojemność baterii 20000mAh.

fotograficzne lampy led

Dotychczas na rynku znajdował się model Phottix M200R i został bardzo dobrze przyjęty przez vlogerów, youtuberów, fotografów produktowych i filmowców.

Rodzina paneli powiększyła się o mniejszą lampę M100R. Phottix M100R to ultra kompaktowa lampa LED wspierająca fotografowanie lub filmowanie telefonem lub aparatem. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów jest wydajnym  źródłem światła z szeroką paletą zastosowań od realizacji filmowych, organizacji wywiadów po zdjęcia makro. Dysponuje wydajnym akumulatorem o pojemności 1500 mAh który umożliwia ciągłą pracę przy pełnej mocy przez 55 minut.

Phottix M500R jest trzecim co do wielkości „ledem” w serii lamp Mobile RGB Led. Od większego brata, M1000R różni się rozmiarem i pojemnością akumulatora natomiast pozostałe istotne funkcje są te same. 

M500R to wyjątkowa lampa LED ze względu na swoją ultra kompaktową budowę i parametry którymi dysponuje. To lampa przeznaczona do oświetlenia scen fotograficznych, użyteczna przy vlogowania, pomocna w organizacji wywiadów i scen filmowych.

Lampa jest niezwykle smukła (grubość 13,7 mm), wykonana bardzo precyzyjnie i z dobrej jakości materiałów. Moc maksymalna  wynosi 18,5W, balans bieli możemy regulować w zakresie od 3200K do 5600K a maksymalna jasność osiąga poziom 550 Lux na 1m.

Ważnym aspektem M500R jest ogromny akumulator o pojemności 10000 mAh. Lampa na pełnej mocy ( 100% mocy przy temp. 5600K) może pracować do 120 minut.

Phottix M500R posiada na obudowie trzy gwinty montażowe ¼ cala do których montuje się znajdujący się w zestawie aluminiowy adapter Varos. Dzięki niemu lampę możemy zainstalować na dowolnym statywie oświetleniowym lub operować nią z ręki.

Phottix M1000R to największa lampa w całej rodzinie. Duża powierzchnia generacji światła i ogromna bateria 20000 mAh to największe jej zalety. Lampa ze 100% mocą może pracować do 200 minut, ale również pracować jako powerbank i zasilać inne urządzenia obecne na planie. Podobnie jak M500R w zestawie znajdziemy aluminiowy adapter Varos, dzięki czemu lampę możemy zainstalować bez problemu na statywie – co świetnie sprawdzi się w studio i plenerze.

Wielu zaciekawiły zapewne efekty dostępne w lampach, poniżej lista.

Grupa A: Flash / Flash Fast / Ekran TV

Grupa B: świeca / płomień 1 / płomień 2

Grupa C: Policja / Pogotowie / Wóz strażacki

Grupa D: światła stroboskopowe 1 / światła stroboskopowe 2 / światła stroboskopowe 3

Grupa E: Chase wolno / Chase mid / Chase szybko

Grupa F: Fajerwerki 1 / Fajerwerki  2 / Fajerwerki 3

Grupa G: Club 1 / Club 2 / Romantic

Language