Marcin Kin

Marcin Kin

Od początku swojej kariery związany z firmą Red Bull, dla której dokumentuje najważniejsze wydarzenia sportowe i kulturalne w Polsce.
Dwukrotnie uczestniczył wraz z Andrzejem Bargielem w wyprawach w Himalaje (Szhishapangma w Tybecie, Manaslu w Nepalu) oraz K2 w Pakistanie.
Wraz z ekipą Canal+ towarzyszył też Andrzejowi podczas bicia rekordu ,,Śnieżnej Pantery” w górach Pamiru i Tienszan.
Wciąż jednak najbardziej zakochany jest w swoich rodzimych górach Tatrach, gdzie wraz z żoną Marią starają się zaszczepić miłość do matki natury w swych dzieciach, Józefie i Stanisławie.
Na zlecenie stajni motocyklowych i samochodowych (KTM, HUSQWARNA, TOYOTA) relacjonował rajd Dakar cztery razy z rzędu począwszy od roku 2014.
Dzięki kamerze miał możliwość jeżdzenia samochodem rajdowym po pustyni z Adamem Małyszem, latania helikopterem z Feliksem Baumgartnerem, zjazdu na nartach z 6 000 m.n.p.m z Andrzejem Bargielem, zasiądnięciu na fotelu pilota obok zwycięzcy rajdu Dakar i WRC2 Nassera AI-Attyiah, czy też lotu zardzewiałym helikopterem Ml-8 na wysokosc 7 000 m.n.p.m.
Ze swoim Canonem przemierzył najdalsze zakamarki naszej planety.
Wsród najważniejszych klientów może wymienić Red Bull, Orlen, Lexus, Skoda, Coca – Cola, Żywiec, Okocim, Carlsberg, Toyota, BMW, Fiat, Sony, KTM, Husqwarna, Salomon, Mammut.
Ambasador marki Canon, Leofoto i Shimoda.

Sprzęt:
– Lefoto Ranger Explorer LS-284CVL + Leofoto LH-40 + QP-70N
– Shimoda Actrion X50

Publikacje jego zdjęć można zobaczyć w wielu magazynach w kraju i zagranicą.

Instagram
Language