Comica Traxshot – mikrofon uniwersalny

Jaki mikrofon wybrać?

Wiele osób zadaje sobie to pytanie stojąc przed koniecznością zakupu mikrofonu. Dostępność rozwiązań na rynku jest ogromna, czeka na nas gąszcz ofert i samemu trudno podjąć tą właściwą decyzję. Mamy do wyboru wiele rodzajów rejestratorów dźwięku – możemy kupić mikrofon jednokierunkowy lub wielokierunkowy. Dynamiczny albo pojemnościowy, pojawi się także pytanie jakie złącze powinien mieć aby podłączyć go do sprzętu który posiadamy. A może mikrofon uniwersalny?

O naszym wyborze decydować będzie to co chcemy nagrywać i czym się zajmujemy. Jeśli pracujesz lub uczysz się zdalnie, dobrze by było aby druga strona słyszała wyraźnie co masz do powiedzenia. A może potrzebujesz nagrać czysty dźwięk bo prowadzisz kanał na YouTubie lub przeprowadzasz wywiady? Jeżeli jesteś fanem gier wirtualnych wypada mieć wysokiej jakości mikrofon który przeniesie do sieci Twoje zaangażowanie, emocje, okrzyki radości lub wydawane komendy. Byłoby super gdyby mógł to „ogarnąć” jeden mikrofon ale czy jest taki?

Wybór odpowiedniego mikrofonu może nam ułatwić wpisanie w wyszukiwarce internetowej frazy „ranking mikrofonów”. Otrzymujemy wysyp artykułów specjalistycznych które są źródłem pożytecznej wiedzy na temat rejestracji audio. Przy okazji pojawi się jednak kila/kilkanaście lub kilkadziesiąt propozycji zakupu „najlepszych mikrofonów”. Nie wiem czy wtedy ruszymy z miejsca z naszą decyzją.

A co jeśli moglibyśmy kupić mikrofon który może spełnić większość naszych oczekiwań i potrzeb?

mikrofon uniwersalny
mikrofon uniwrsalny
mikrofon uniwersalny

Comica Traxshot – to nowoczesny mikrofon wielofunkcyjny o zmiennym kształcie, który umożliwia dostosowanie sposobu rejestracji dźwięku do aktualnych potrzeb nagrania. Traxshot to przemyślana, innowacyjna konstrukcja nie posiadająca swojego odpowiednika na rynku co czyni ją wyjątkową propozycją. Możemy z powodzeniem napisać że mamy do czynienia z mikrofonem uniwersalnym.

4 tryby rejestracji audio – mikrofon uniwersalny

Comica wyposażyła ten ergonomiczny produkt w 2 kapsuły z mikrofonami o charakterystyce super kardioidalnej. Dzięki zmiennej geometrii kapsuł mikrofonowych urządzenie oferuje aż 4 tryby przechwytywania dźwięku:

Monofoniczny na przód – idealny do nagrywanie wideoblogów, mikrofon rejestruje dźwięk przed aparatem w jednym kierunku, nawet z dużej odległości

comica traxshot mikrofon uniwersalny

Monofoniczny dwukierunkowy – idealny do wywiadów, mikrofon rejestruje dźwięk przed i za aparatem, nagrywa więc niezależnie dwa źródła dźwięku – dwa niezależna kanały

comica traxshot mikrofon uniwersalny

Stereofoniczny o regulowanym pokryciu 30 lub 90 stopni – idealny do nagrań dźwięków otoczenia, przyjęć, teledysków, telekonferencji, podcastów

Cecha ta pokazuje jak uniwersalny i elastyczny jest Traxshot.

Wysokiej jakości rejestrowany dźwięk

Mikrofon posiada gumowy amortyzator drgań wykonany w technologii Air-Float Shock-Absorption, który pochłania wstrząsy we wszystkich kierunkach. Kapsuły wyposażono w system znacząco zmniejszający szumy wiatru na nagraniach, co w połączeniu z osłonami wiatrowymi (w komplecie) daje możliwość swobodnej pracy z dźwiękiem w terenie, bez obawy o pogorszenie jego jakości. Do dyspozycji mamy również filtr górnoprzepustowy, który tłumi wszystkie niepożądane częstotliwości, co pomaga w usunięciu najniższych elementów składowych dźwięku nie niosących w sobie żadnych wartościowych informacji.

comica traxshot mikrofon uniwersalny

Pełna kontrola nad dźwiękiem

Wbudowane w podstawę wejście na słuchawki daje możliwość monitorowania działania zespołu mikrofonów w czasie rzeczywistym. Kontrola poziomu zapisu dźwięku możliwa jest dzięki wygodnemu regulatorowi w formie potencjometru. Dzięki niemu możemy dostosować poziom nagrania do panujących warunków dźwiękowych, co przekłada się na jego jakość.

comica traxshot mikrofon uniwersalny

Aparat, kamera, smartfon i komputer

Traxshot posiada w zestawie 3 kable – kabel TRS do TRS 3,5 mm, TRS do TRRS 3,5 mm oraz USB-C. Dzięki tym przewodom można mikrofon podłączyć do większości urządzeń z którymi nagrywamy video i audio. Traxshot posiada stopkę która służy do montażu na aparacie lub kamerze. Znajduje się w niej gwint 1/4 cala dzięki któremu mikrofon możemy używać również poza aparatem montując go na statywie a dźwięk wyprowadzić do rejestratora lub samego aparatu, za pomocą przewodu.

Praktyczne funkcje

Wysoka kierunkowość mikrofonu zapewni doskonałe efekty w przypadku rejestracji dźwięku np. w trakcie koncertów lub innych nagrań wykonywanych z dużej odległości. Czytelny wyświetlacz, wysoka jakość wykonania oraz bardzo bogate wyposażenie, sprawiają, że ten nowoczesny mikrofon sprawdzi się w zastosowaniach zarówno profesjonalnych jak i amatorskich.

Warto rozważyć zakup Comica Traxshot w przypadku, gdy nie chcemy ograniczać się do jednego rodzaju rejestracji nagrań, ale swobodnie dostosowywać się do klienta, warunków lub po prostu własnych pomysłów. Traxshot może zastąpić wiele rodzajów mikrofonów, oferując dobrą jakość dźwięku rejestrowanego wewnątrz jak i w plenerze. Mikrofon uniwersalny to sformułowanie które dobrze charakteryzuje nowy model Comici.

Language